Yra sakoma, kad moterys iš nieko gali padaryti du dalykus: Skandalą ir mišrainę…

Paskutinio laikotarpio vyksmas Klaipėdos rajono savivaldybėje parodė, kad tai daroma ne tik iš nieko bet ir dėl nieko. Žmogus, kuris ko gero turėjo viską paaiškinti – Rūta Cirtautaitė atsiribojo tylos uždanga, ką čia ir bepasakysi, dėl posto pasitraukė iš savo frakcijos ir partijos. Kyla realus klausimas: kur konservatoriškos vertybės ir rinkėjų pasitikėjimas, jeigu tave išrinko su šiuo sąrašu, vadinasi turi tos linijos ir laikytis. Taigi tikėtina, kad minėta ponia pasuko šia linkme dėl šiltos vicemero vietos. O ką, alga gera, atsakomybės nėra, darbo irgi – kiek nori tiek ir dirbi.

Rajono rinkėjų tiesiogiai išrinktas meras Vaclovas Dačkauskas irgi daug neaiškina, atsieit konservatoriai reikalavo skulptūrą „Bangai“ statyti. Taip ir norisi paklausti gerbiamo mero: o kodėl tamsta pats pritarei šios skulptūros statybai? Pagal to meto informaciją merui rankas daugiausiai sukinėjo ne konservatorių frakcija, o „Tvarkos ir teisingumo“ su administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku priešakyje. Manau, kad save gerbiantis politikas, ypač tiesiogiai išrinktas meras galėjo ir turėjo išlaikyti savo poziciją dėl skulptūros tada, o ne organizuoti neeilinį posėdį dėl skulptūros, beje jame meras ir pats balsavo už skulptūros pastatymą. Taigi jei taip nusprendei pats, nekaltink kitų. Beje mere norėčiau jūsų paklausti ar nuomonės turėjimas Klaipėdos rajono savivaldybėje tikrai laikomas blogo tono požymiu? Jeigu jūs tikitės dviese su p. Rūta ir toliau valdyti situaciją apsirinkate. Situaciją seniai jau valdo administracijos direktorius su pavaduotoja Ligita Liutikiene. O Jums belieka paklusniai sekti iš paskos siekiant išsaugoti p. Rūtos vietą.

Įdomiai elgiasi ir Žemaičių frakcijos nariai Raimondas Simanavičius ir Egidijus Skarbalius. Juk jei susibūrėme į frakciją tai aptarkime reikalus kartu ir spręskime kaip darome. Tačiau du buvusios frakcijos nariai apie tai nieko neinformavo. Kam reikalingi tokioje koalicijoje žmonės tokie kaip aš, kurie turi savo nuomonę ir ją gina(į šia koaliciją tikrai nebūčiau jungęsis). Aš pats atėjęs su šia partija į rajono tarybą rinkėjų valia buvau perkeltas iš 49 sąrašo vietos į 3, todėl ko gero turėjau teisę žinoti kas vyksta frakcijoje. Tačiau kaip supratau tarybos nariai „pagavo“ galimybę valdyti situaciją ir nusinešė du savo auksinius balsus į naują daugumą. Tik neaišku kam juos panaudos: ar rajono gerovei kelti ar asmeniniams interesams tenkinti.

Tikėtina, kad šioje istorijoje paminėti veikėjai stengiasi išsaugoti savo vietas. Tie veikėjai kaip ir visada žarijas žarsto svetimomis rankomis. Taigi grįžkime prie mišrainės – kaip sakiau tik moterys ją gali padaryti iš nieko…

Ne pati didžiausia paslaptis, kad merui buvo siūloma koalicija, kurioje dalies tiems, svetimomis rankomis žarijas žarstantiems nebebuvo vietos. Galbūt todėl meras ir pabijojo, o gal jie turi kokios informacijos, kuri pakenktų mero ar kieno nors reputacijai.

Rašau ne tam, kad ką nors apkaltinti ar pasmerkti, o tik tam, kad rajono gyventojai domėtųsi kas vyksta, būtų aktyvūs ir darytų išvadas sau.