Kartais patylėjimas yra geriau už kalbą ar rašymą, tačiau šį kartą neišlaikiau ir pasakysiu ką galvoju. Prieš ir per pirmąjį rinkimų turą buvau išvykęs atostogauti. Rinkimų rezultatus stebėjau atidžiai ir šiek tiek nusivyliau, nes tikrai nesitikėjau šių dviejų kandidatų išėjimo į antrą turą, nebuvo jie mano favoritai. Bet rinkėjai nusprendė kitaip, ir jie teisūs. Neteisūs tie, kas turėjo galimybę, bet savo pilietinės pareigos nevykdė. O pasirinkimas juk buvo ir Justas Ruškys, ir Vaclovas Dačkauskas ar Gintautas Kniūkšta. Visi verti seimo nario vardo, tačiau šiandien turim ką turim.

Taigi kodėl šiandien rašau? O gi todėl, kad elementarus padorumas ir sąžiningumas negali perlipti ribų. Tą sakau, nes matau, kaip kandidatas K. Krivickas naudojasi nesąžiningomis technologijomis ir be jokio Respublikos prezidento sutikimo spausdina jo nuotrauką šalia savos bei parašo: „Aš palaikau…. „ Politikoje ir reklamos triukuose nesigaudančiam žmogui asociacija Prezidentas – Krivickas ir „Aš palaikau“ aiškiai nusako už ką balsuoti. Čia labai slidus reikalas, ant įstatymo ribos ir teko girdėti, kad prezidentūroje jau kilo klausimas apie tokio veiksmo teisėtumą. Va čia ir reikalingas kritinis mąstymas, kurį mums dar reikia ugdytis. Kitas nepadoraus elgesio atvejis, to pačio laikraščio pavadinimas „Ant Bangos“ naudojant tą patį šriftą kaip ir mūsų mėgstamas rajono laikraštis „BANGA“. Man iš karto kilo mintis, kad autorius norėjo pasakyti… „Dėjau aš ant BANGOS“. Tačiau šuo čia giliau pakastas. Ogi kaimo močiutė pamačiusi BANGOS pavadinimą, tokiu šriftu kaip įpratusi matyti įprastą BANGĄ tikrai pagalvos, kad tai yra BANGOS priedas ir rimtas rajono laikraštis remia šį „politiką“. Jau nekalbu apie pastarojo išsišokimus su kavos dėme ar tai, kad mūsų rajoną pavadino kolchozu. Nepapuošė jo ir kitų kandidatų smerkimas bei drabstymas epitetais ir vertinimais. O ką bekalbėti apie išsišokimą rinkimų dieną, kai dėl K. Krivicko elgesio teko iškviesti policiją. Žmonės sako, kad politikai išrinkti į seimą praranda gėdą ir sąžinę, tačiau mano supratimu šis kandidatas ir iki šiol to neturėjo ir klausimas ar pasikeistų seime, jei už jį balsuosite.

Beje panagrinėjau minėto kandidato bandymą patekti į seimą ir radau įdomių dalykų. Kaip jis pats nurodo savo gimtajame mieste Vilniuje Justiniškių apygardoje 2016 metais jis pagal VRK duomenis surinko tik 2167 balsus ir žinoma, net į antrą turą nepateko. Sekantis bandymas 2017 metais buvo pakeisti Gretą Kildišienę Anykščių-Panevėžio rinkiminėje apygardoje. Antrame ture apygardos rinkėjai suprato, kad šis ponas nieko gero neduos ir minimas kandidatas tesurinko tik apie pusę balsų, kuriuos gavo laimėjęs valstietis Antanas Baura. Taigi tikiuosi, kad tai supras ir mūsų rajono rinkėjai. Netikiu, kad esame mažiau politiškai išprusę nei Vilniaus, Anykščių ar Panevėžio rinkėjai. Tikrai nenoriu nei smerkti nei peikti žmogaus, visi turime teisę į laimę ir į seimą. Galiu vertinti tik jo elgesį. Tačiau kai toks blaškymasis per apygardas su spjaudymusi ant kitų. Kaip gali būsimas kandidatas vadinti rajoną kolchozu, kaip gali įžeidinėti kitus kandidatus, kaip gali naudoti Lietuvos Prezidento nuotrauką be jo žinios, ar vietinio laikraščio autoritetą, kuris nei perkamas nei parduodamas, o per eilę metų įgyjamas.

Mieli mūsų rajono, apygardos rinkėjai, visi tie, kuri palaikote padorų ir sąžiningą elgesį gyvenime ir politikoje ateikite rugsėjo 22 dieną į balsavimo apylinke ir atiduokite savo balsą už Rasą Petrauskienę. Nesakau, kad tai pats geriausias kandidatas, tačiau iki šiol mūsų veiksmai taip lėmė, kad turime rinktis. Manau jog šiandien reikia neprileisti tokių kandidatų kaip K. Krivickas prie valstybės valdymo. Kaip ir jo rėmėjų prie rajono valdžios. Politika nėra žaidimas, tai rimtas visuomenės interesų derinimo menas. Gal kada ateityje atsiras sąžinės ir garbės testas, o šiandien Jūs gerbiami rinkėjai spręskite patys. Nedalyvavimas rinkimuose yra balsavimas už Tau netinkamą kandidatą.

Taip pat kreipiuosi į rinkėjus palaikiusius mane ir mūsų „Bendrai“ komandą savivaldos rinkimuose. Pasakykime NE nesąžiningumui, nepagarbai ir chamizmui.  

Kandidatas į Klaipėdos rajono merus Vaclovas Macijauskas